Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Biznes Marketing

Czy moda na ekologiczne torby reklamowe tak szybko nie przeminie?

Ochrona otaczającego środowiska i świadomość ekologicznej postawy weszły z impetem do naszego życia codziennego. Kupujemy certyfikowaną, ekologiczną żywność, stosujemy kosmetyki ze składem naturalnym, kupujemy ekologiczne samochody i sprzęt AGD, a w domach zakładamy energooszczędne instalacje (na przykład panele solarne czy fotowoltaiczne). Eko-postawę widać również w drobnych czynnościach życia codziennego: rezygnujemy z plastikowych opakowań na rzecz szklanych, kupując różne produkty wybieramy te, które są zapakowane w opakowania pochodzące z recyklingu, a w sklepie rezygnujemy z foliowych woreczków, na rzecz tych wielorazowego użytku. To właśnie zakupy są tą sferą naszego życia, która najszybciej się zmienia.

Foliowe reklamówki odchodzą do lamusa
Jeszcze kilka lat temu w każdym sklepie dostępne były nieodpłatnie jednorazowe, foliowe torby. Ich zużycie było zatrważające. Z biegiem czasu zostały wprowadzone pewne restrykcje, ograniczające ich zużycie. Torby te stały się odpłatne, co zniechęciło wielu konsumentów do ich używania na taką skalę jak wcześniej. W ofercie wielu sklepów pojawiły się ekologiczne torby reklamowe, które zyskały wielu zwolenników. Doceniliśmy je za piękny wygląd (torby dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a możliwości nadruku grafiki – w tym również na indywidualne zamówienie, są praktycznie nieograniczone) oraz za możliwość wielokrotnego użycia. Ich cena jest również bardzo przystępna. Wykonane z naturalnej bawełny są bardzo trwałe i można je prać w zależności od potrzeb, bez ryzyka utraty kolorów. Bez wątpienia można powiedzieć, że ekologiczne torby reklamowe czy większe torby na zakupy są teraz absolutnym hitem. Polacy się w nich po prostu zakochali.

Czy zatem moda na używanie ekologicznych toreb szybko minie?
Nie ma powodów by sądzić, że konsumenci chętnie powrócą do jednorazowych toreb i woreczków foliowych, które rozkładają się setki lat, zanieczyszczając świat wokół nas. Z uwagi na duże zanieczyszczenie środowiska naturalnego nie jest raczej możliwe, aby torby takie znów były bezpłatne i dostępne przy każdej kasie w ilości hurtowej Poza tym nikt z nas nie chce gromadzić w domu foliowych opakowań, zwłaszcza, że jesteśmy coraz bardziej świadomi ich wpływu na środowisko i nie chcemy w nich przechowywać żadnych produktów, zwłaszcza spożywczych. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie i można spodziewać się, że ekologiczne torby bawełniane na stałe wpiszą się do naszego obowiązkowego wyposażenia domu i będziemy sięgać po nie intuicyjnie wychodząc na zakupy.