Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Dom i ogród

Jakie płytki łazienkowe pasują do małych łazienek?

Aranżacja małej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Wybierając płytki łazienkowe trzeba zwrócić uwagę na te, które optycznie powiększą pomieszczenie. Warto również unikać rozwiązań, które wprowadzają chaos. Jak wybrać idealne płytki do niewielkiej łazienki?

Płytki wielkoformatowe
Wielkoformatowe płytki łazienkowe to idealny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Trzeba jednak trzymać się kilku podstawowych zasad, by podłoga wyglądała elegancko i gustownie.

Wybierając płytki łazienkowe o dużym formacie musimy zadbać, by ich rozłożenie było równomierne. Cięcia muszą układać się tak samo z każdej strony łazienki. Jednocześnie należy zadbać, by było ich jak najmniej.

Układając płytki wielkoformatowe warto połączyć je jak najcieńszą fugą, która jest bardziej subtelna. Koniecznie też należy zastosować fugę w kolorze kafli, dzięki temu podłoga będzie jednolitą całością.

Jasny kolor, chłodny odcień
W niewielkiej łazience sprawdzą się wyłącznie jasne kolory. Płytki łazienkowe w białym kolorze są modne od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić.

Bardzo elegancko w małych łazienkach prezentują się odcienie szarości. Łazienka wygląda niezwykle elegancko i gustownie. Wybierając kolor należy jednak pamiętać, by skoncentrować się na chłodnych odcieniach, które dają wrażenie przestrzeni.

Układając płytki łazienkowe należy unikać ciemnych, mocnych kolorów, które mogą przytłoczyć łazienkę. Modny wzór szachownicy również nie sprawdzi się na małej powierzchni.

Gra światła
Płytki łazienkowe z połyskiem nie tylko wyglądają bardzo gustownie, ale również rozpraszają światło, co pozytywnie wpływa na wygląd małych łazienek.

Ważne jest, by łazienka była dobrze doświetlona. Małe pomieszczenie, które jest ciemne nie wygląda atrakcyjnie. Dobrze oświetlone wydaje się bardziej przestronne i większe niż jest w rzeczywistości. Jednocześnie światło padające na błyszczące kafelki podkreśla ich urok.

Dekory – niebanalne dekoracje
Układając płytki łazienkowe nie można zapomnieć o dekorach. W wąskiej łazience warto wykorzystać dekory poziome o szerokim wzorze. Dzięki temu zabiegowi poszerzymy łazienkę. Do niskiej łazienki warto wykorzystać dekory pionowe, które ją wydłużą.

W niewielkim pomieszczeniu należy unikać drobnych dekorów, które nie ozdobią łazienki, a jedynie wprowadzą chaos.

Nie każdy może pochwalić się pięknym pokojem kąpielowym. Nie znaczy to jednak, że mała łazienka nie może być przyjemna i elegancka. Wystarczy zastosować kilka trików, by stworzyć wnętrze, które będzie zachwycało.