Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Transport i motoryzacja

Niemiecka precyzja podczas naprawy ECU

„Engine Control Unit”, czyli tak zwane ECU to nic innego jak sterowniki silnika, które sprawują kontrolę nad jego prawidłowym funkcjonowaniem. Jednak jak w przypadku każdego sprzętu, tak i tutaj zdarzają się czasami małe awarie. Za ich naprawę odpowiedzialne są przede wszystkim serwisy. Warto zatem przyjrzeć się lepiej temu aspektowi.

Naprawa i regeneracja ECU

Przede wszystkim na początku warto zaznaczyć, że w razie jakiejkolwiek usterki tych sterowników, należy udać się do odpowiedniego serwisu, który zajmuje się naprawą ECU. Pewnie pojawić się może pytanie, dotyczące zakupu nowej części. Otóż z zasady wymiana tego elementu nie jest brana pod uwagę. Przede wszystkim dlatego, gdyż ECU zawiera zapisany numer VIN. W razie wymiany tego elementu na nowy na początku wszystko musiałoby zostać dokładnie skonfigurowane tak, aby pasowało do wszystkich modułów w samochodzie. Jakie zatem są pierwsze objawy, które mogą świadczyć o awarii ECU? Przede wszystkim problem z uruchomieniem silnika, to jeden z najczęściej występujących objawów. Jeśli na panelu zaczynają wyświetlać się liczne błędy i kontrolki to również może to oznaczać nadchodzące kłopoty. W takich wypadkach najlepsza będzie natychmiastowa interwencja.

Niemiecki serwis- naprawa ECU

Wieloletnie doświadczenie i dokładność przeprowadzanych napraw gwarantuje niemiecki serwis, który podejmuje się naprawy i regeneracji ECU, które pochodzą nawet z Polski. Nowoczesna technologia pozwala na precyzyjne wykonanie poprawek tego elementu, niezależnie od marki samochodu. Tak naprawdę fachowcy nie potrzebują specjalistycznego sprzętu, aby móc usunąć awarię. Najnowsze komputery bardzo usprawniają ten proces. Szybka i kompletna diagnostyka pozwala na błyskawiczne rozpoznanie usterki i jej natychmiastowe usunięcie. Oczywiście ceny za taki zabieg są bardzo zróżnicowane. Wszystko bowiem zależy od poziomu uszkodzenia ECU i modelu samochodu, z jakiego pochodzi. Serwis posiada możliwość naprawy sterowników silnika na miejscu lub po wcześniejszym przesłaniu elementu pocztą.

Pojawiające się błędy powinny być sygnałem dla kierowcy. Szarpanie silnika zaraz po jego odpaleniu czy liczne kontrolki to pierwsze sygnały. Warto zatem już na samym początku zregenerować sterowniki silnika, gdyż pozwoli to uniknąć zdecydowanie większych kosztów naprawy. O indywidualne ceny za naprawę najlepiej jest dowiadywać się internetowo bądź telefonicznie. Oczywiście po naprawie klient otrzymuje gwarancje, która w razie problemów pomoże mu z powrotem odesłać sprzęt do naprawy.