Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Uroda

Jaki wybrać klej do rzęs?

Stylizacja rzęs to jedna z powszechnie wykonywanych usług w poszczególnych salonach kosmetycznych. Każda stylistka doskonale wie, jak ważny jest wybór odpowiedniego kleju do rzęs. Jeśli jest on odpowiedni, to wówczas ich aplikacja przebiega bardzo szybko, sprawnie oraz jest w pełni efektowna. Jakie kleje do rzęs są warte zainteresowania? Czym kierować się podczas ich zakupu?

Sztuczne rzęsy a przyciągające spojrzenie

Długie, gęste oraz podkręcone rzęsy są skrytym marzeniem wielu kobiet. Niestety, nie wszystkie panie mają to szczęście, że są hojnie obdarzone przez naturę i ich rzęsy prezentują się rewelacyjnie.

Z pomocą tym dziewczynom, które posiadają cienkie oraz niezbyt efektowne włoski przychodzą sztuczne rzęsy, które można z łatwością dokleić do naturalnych. Uzyskany po zabiegu doklejania rzęs efekt jest zależny od kilku istotnych czynników. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego kleju. Jaki zatem wybrać, aby oko było wyraziste oraz dobrze się prezentowało?

Klej do rzęs a czas wiązania

Jednym z istotnych parametrów, które warto wziąć brać pod uwagę przy wyborze kleju do rzęs, jest czas wiązania. Obecnie na rynku dostępne są zarówno takie kleje, które potrafią związać sztuczne rzęsy z naturalnymi już w ciągu niecałej sekundy, jak i takie, które wiążą nieco dłużej, bo około 2 sekund.

Osoby niewprawione w przyklejanie sztucznych rzęs powinny raczej sięgnąć po klej o dłuższym czasie wiązania, bowiem dzięki temu mogą one dokładniej dopasować rzęsy do miejsca, w którym mają być przyklejone.

Z kolei doświadczone kosmetyczki mogą pozwolić sobie na użycie takiego kleju do rzęs, który zwiąże je w błyskawicznym tempie.

Trwały i niezawodny klej do rzęs

Istotnym parametrem, od którego zależny jest finalny efekt przedłużania rzęs, jest trwałość wiązania wybranego kleju. Standardowe kleje spisują się niezawodnie przez okres od 5 do 8 tygodni, a wysokiej jakości kleje potrafią utrzymać sztuczne rzęsy na miejscu nawet przez okres 11 tygodni.

Trwałość kleju do rzęs w dużym stopniu jest zależna od warunków atmosferycznych oraz wilgotności. Im jest chłodniej oraz mniej wilgotno, tym klej na dłużej zachowuje swoje właściwości.

Kleje do rzęs – kolor czarny czy przeźroczysty?

Podczas wyboru kleju do rzęs warto także zwrócić uwagę na jego barwę. Obecnie dostępne są nie tylko czarne kleje, lecz także przezroczyste. Te drugie, bezpośrednio po nałożeniu mają lekko białawy kolor, a po zaschnięciu stają się zupełnie niewidoczne na rzęsach.

Wybór kleju powinien być dostosowany do efektu, jaki zamierzamy uzyskać. Klej czarny charakteryzuje się tym, że jest bardziej widoczny na rzęsach. Sprawdza się on zatem doskonale wówczas, gdy zależy nam na bardzo widocznym zagęszczeniu oraz pogrubieniu rzęs.

Z kolei klej bezbarwny charakteryzuje się tym, że nie obciąża rzęs. Jest on idealnym wyborem wówczas, gdy chcemy uzyskać delikatny efekt lekkości.