Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

przewóz-mebli-z-polski-do-irlandii
Transport i motoryzacja

Przewóz mebli Polska – Irlandia

Wielu osobom wydaje się, że kurierem można wysyłać tylko małe paczki, w których znajdować się będą takie przedmioty jak buty, książki czy też np. płyty z grami lub muzyką. Jak się jednak okazuje, oferta firm kurierskich jest znacznie większa i przykładowo można za ich pośrednictwem dostarczyć z jednego kraju do drugiego meble. Często taka usługa wykorzystywana jest w przypadku wysyłania mebli do Irlandii. Co powinno się o tym wiedzieć?

Przewóz mebli z Polski do Irlandii — kiedy warto?

Zanim przejdzie się do tego, jak szczegółowo wygląda przewóz mebli z Polski do Irlandii, przede wszystkim należy dowiedzieć się, w jakich okolicznościach taka wysyłka będzie uzasadniona. Czy faktycznie warto to robić?
Jak się okazuje, wiele osób wykupuje taką usługę kurierską w sytuacji, gdy się przeprowadzają. Jeśli przeanalizuje się cenniki, wysyłanie mebli kurierem w pewnych okolicznościach może okazać się o wiele tańsze i wygodniejsze niż wynajmowanie firmy przeprowadzkowej.
Kiedy jeszcze warto korzystać z takiej przesyłki? Bardzo często rodzina mieszkająca w Polsce przesyła do Irlandii jeden lub kilka mebli z racji tego, że są one u nas tańsze. Często zdarza się tak, że zakup mebla plus opłacenie jego wysyłki jest bardziej opłacalne niż kupowanie mebli w Irlandii.

Jak wygląda wysyłka mebli do Irlandii?

Skoro już wiadomo, w jakich okolicznościach warto korzystać z usług firmy kurierskiej w zakresie wysyłania mebli do Irlandii, warto się teraz dowiedzieć, jak konkretnie taka wysyłka wygląda.
Jak można się łatwo domyślić, nie da się wysłać regału, biurka czy też zwykłego krzesła w klasycznej paczce. Konieczne jest w tym wypadku zamówienie palety. Paleta umożliwia wysłanie bardzo dużego i ciężkiego przedmiotu. Co bardzo ważne, paleta jest bardzo bezpieczna, a także łatwa w przewożeniu, dzięki czemu czas jej dostarczenia jest stosunkowo krótki.
Ile kosztuje przewóz mebli z Polski do Irlandii? Rzecz jasna wiele w tym wypadku zależy od konkretnej firmy kurierskiej, kraju docelowego, czyli odległości, na którą należy paczkę przewieźć, a także oczywiście formy transportu. Inaczej bowiem wyceniona będzie paleta przewożona drogą lądową, a inaczej lotniczą. Uśredniając jednak powyższe czynniki, transport mebli z Polski do Irlandii najczęściej kosztuje około 300-400 złotych.

Jak zamówić przewóz mebli?

Na sam koniec warto się jeszcze dowiedzieć, w jaki sposób można zamówić taki przewóz mebli. Co należy zrobić? Najwygodniej zamówić paletę poprzez internet. Na stronie konkretnej firmy kurierskiej znaleźć można formularz wysyłkowy, który umożliwia nie tylko łatwe wycenienie palety, lecz również zamówienie po nią kuriera.