Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Dom i ogród

W basenie osadza się kamień?

Wiele osób nie wie, że baseny muszą być regularnie odwapniane. Ten artykuł wyjaśni, co należy zrobić, aby utrzymać wodę w basenie bezpieczną i czystą.

Odkamienianie nie jest łatwe…ale warto to robić

Ponieważ filtr spa usuwa tylko duże cząsteczki, w wodzie nadal pozostaje wiele mikroorganizmów (które mogą powodować problemy zdrowotne). Regularna konserwacja jest konieczna; najlepszym sposobem jest udanie się do profesjonalisty, który posiada wszystkie odpowiednie produkty i może skutecznie przeprowadzić tę operację. Jeśli masz mały lub średniej wielkości basen, może być bardziej opłacalne, aby kupić własny sprzęt, ale praktyka czyni mistrza, więc opłaca się dowiedzieć się, jak to działa, zanim rzeczywiście się spróbuje odkamienić basen. Aby uzyskać profesjonalną poradę, skontaktuj się z firmą, która dostarcza sprzęt do Twojego basenu. Większość basenów wymaga odkamieniania od 3 do 4 razy w roku, w zależności od tego, jak często są używane i jaka jest lokalna jakość wody.

Odkamienianie basenu nie jest trudne, ale musi być wykonane prawidłowo, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko podrażnienia oczu lub problemów skórnych u pływaków (spowodowanych przez materię organiczną).

Co powoduje powstawanie minerałów takich jak wapń i magnez w wodzie basenowej?

Główną przyczyną mineralizacji jest ludzki mocz i substancje chlorowane, takie jak chlor, brom i inne. Różne rodzaje minerałów mogą powodować osadzanie się kamienia: węglan wapnia (kamień wapienny), tlenek żelaza (rdza) i dwutlenek krzemu (piasek)są najczęstsze.

Jakie są główne skutki osadzania się kamienia?

W basenach z gipsu lub włókna szklanego, węglan wapnia (kamień) zmniejsza opór przepływu wody, co może mieć wpływ na filtrację; w basenach metalowych i akrylowych powoduje przecieki przez pęknięcia w strukturze. Cząsteczki piasku mogą porysować ściany lub podłogi akrylowe lub z włókna szklanego. Tlenek żelaza (rdza) jest korozyjny, a dwutlenek krzemu (piasek) powoduje, że szorstkie powierzchnie metalowe stają się jeszcze bardziej szorstkie. Może to prowadzić do łatwiejszego rozchodzenia się spoin, ocierania się mebli basenowych o podłogę, szybszego zużywania się lakieru… i kosztownych napraw!

Jeśli łuski nie są regularnie usuwane, mogą w końcu zablokować wkłady filtracyjne lub całkowicie zatkać filtry. Kiedy tak się stanie, będziesz potrzebował wymiany lub czyszczenia wkładów i filtrów, co spowoduje dodatkowe koszty.

Już teraz zainteresuj się tematem jakim jest odkamienianie basenu. Odpowiednia firma zrobi to za Ciebie w atrakcyjnej cenie i z największą dokładnością.