Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Dom i ogród

Stylowa łazienka – od czego zacząć?

 

Każdy remont wiąże się ze sporym wysiłkiem, a często jest też prawdziwą próbą cierpliwości i pomysłowości. Natomiast szczególnym wyzwaniem zawsze jest odpowiednia aranżacja łazienki – tak, by była stylowa, wygodna oraz dobrze służyła nam przez wiele lat. Dlatego warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, ponieważ nawet tak banalne zdawałoby się elementy, jak baterie do wanny czy prysznica, potrafią zaważyć na całości naszej stylizacji.

Dlaczego odpowiedni projekt łazienki jest tak istotny?

Łazienka jest miejscem, w którym każdy członek rodziny co dzień spędza sporo czasu, dlatego odpowiedni projekt jej aranżacji jest tak ważny i to właśnie od niego zacząć należy kreowanie zmian w wnętrzu już istniejącym czy tworzenie zupełnie nowej przestrzeni. Wszystko to, nie sprowadza się bowiem tylko do odpowiedniego wybrania poszczególnych elementów, takich jak model umywalki, baterie do wanny czy lustro, chodzi natomiast o zorganizowanie stylowej, harmonijnej przestrzeni, która będzie wygodna i komfortowa dla każdego z jej użytkowników.

Gdzie szukać inspiracji?

Miejsc, gdzie szukać można inspiracji i pomysłów na aranżację swojej łazienki jest naprawdę wiele. Zacząć możemy od katalogów i czasopism, a także programów telewizyjnych o tematyce wnętrzarskiej. Niezwykle bogatym źródłem pomysłów i porad jest oczywiście internet, gdzie znajdziemy mnóstwo artykułów, blogów czy nagrań, które pomogą znaleźć najciekawsze i najlepsze rozwiązania do naszych wnętrz. Niezastąpione są też wizyty w sklepach i salonach z wyposażeniem łazienek, gdzie można zobaczyć każdy detal i każdą barwę na żywo. Warto mieć oczy szeroko otwarte również podczas wizyt w różnych łazienkach, na przykład u rodziny, znajomych czy w obiektach gastronomicznych i noclegowych.

Płytki, baterie łazienkowe, oświetlenie… – czyli jak wybrać najważniejsze elementy?

Jeśli nasza łazienka została już dokładnie zmierzona, a funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów zostało już odpowiednio zaplanowane, można przejść do wyboru wyposażenia, które będzie wpisywało się w zaplanowany przez nas styl. Wybór w sklepach jest naprawdę ogromny, dlatego też każdy zakup powinien być odpowiednio przemyślany, ponieważ bardzo łatwo można zgubić się w gąszczu porad, promocji i ciekawych ofert. Warto decydować się na produkty od sprawdzonych producentów i takie, które posiadają dobre opinie użytkowników, które najlepiej sprawdzać je w sieci. Dobrze jest również porównać ceny, które w różnych punktach mogą znacznie różnić się od siebie, dobrym przykładem mogą być baterie łazienkowe tego samego producenta, których cena w dwóch sklepach różniła się niemal o 30%!

W prawdziwie stylowej łazience wszystkie elementy powinny być naprawdę przemyślane i doskonale do siebie pasować. Nie można jednak zapominać również o funkcjonalności, dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zaplanować całość, czasami warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz czy choćby programu do planowania łazienek online.