Biznesowy Must Have

Co warto wiedzieć o biznesie i życiu

Biznes Przemysł

Zabezpieczenie instalacji przemysłowych

 

Niestety w wielu zakładach pracy same wyłączenie sprzętu nie wystarczy, dlatego też coraz większą popularność zdobywają blokady loto, dzięki którym można zagwarantować bezpieczeństwo. Specjalistyczne kłódki i blokady są niezbędne do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa BHP i OSHA.

Blokady loto – co warto wiedzieć

Oryginalne blokady loto to niezawodne systemy, które umożliwiają kontrolowanie maszyn i instalacji podczas różnorodnych prac związanych nie tylko z serwisem, ale również i utrzymaniem ruchu. Mowa tutaj oczywiście o popularnych systemach izolacji energii, których głównym zadaniem jest przede wszystkim osiągnięcie stanu zerowej energii na remontowanych lub serwisowanych maszynach. Niestety każdego roku wielu pracowników traci życie albo zostaje rannych podczas wykonywania mniej lub bardziej skomplikowanych napraw albo konserwacji urządzeń przemysłowych.

Jakie są największe zalety blokad loto?

Największą zaletą stosowania blokad loto jest oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa podczas wykonywania różnorodnych prac konserwacyjnych albo przy samym czyszczeniu maszyn. Blokady loto zapobiegają zagrożeniu życia pracowników i zapobiegają również uszkodzeniom sprzętu, których ewentualna naprawa może sporo kosztować. Warto wspomnieć także o tym, że blokady bezpieczeństwa znacząco poprawiają wizualną informację o ryzyku w miejscu pracy.

Niezawodne kłódki bezpieczeństwa

Oryginalne kłódki bezpieczeństwa do systemu loto wykonane są z wielu różnych materiałów i mogą posiadać różną wielkość oraz różne kolory. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiednim kolorom obudowy zdecydowanie łatwiej jest zidentyfikować, który zespół utrzymania ruchu serwisuje określone maszyny. Jeżeli chodzi o zastosowane obudowy, to umożliwiają one zoptymalizowanie trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowników w określonych warunkach. W wielu branżach wymagane jest między innymi stosowanie kłódek bezpieczeństwa o bardzo wysokiej odporności na ścieranie. Na rynku dostępne są także specjalne kłódki, które nie przewodzą prądu.

Zawieszki do kłódek bezpieczeństwa

W systemie loto ogromną rolę odgrywają nie tylko kłódki bezpieczeństwa, ale również specjalne zawieszki do nich. Charakterystyczne zawieszki bez żadnego większego problemu można przymocować do kłódek, których zadaniem jest blokowanie źródeł energii, dzięki czemu możliwe jest zablokowanie maszyny. Na zawieszkach umieszcza się zazwyczaj informacje na temat tego, dlaczego dana maszyna jest zablokowana i ile czasu potrwa ewentualna naprawa. Na zawieszkach znajdują się także informacje o zastosowanej blokadzie oraz dane do kogo trzeba się zgłosić po dodatkowe informacje.